پرینت

مدیر اجرایی توییتر و حقوق سالانه 1 دلار

on .

مدیر اجرایی توییتر و حقوق سالانه 1 دلار

جک دورسی به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی توییتر در طی سال گذشته حقوقی معادل تنها 1.40 دلار از توییتر دریافت کرد اما می‌تواند انتظار افزایش شدید این رقم را در سال جاری داشته باشد.

به گزارش ایتنا به نقل از  cnet، کمپانی توییتر به‌تازگی برای کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات‌متحده  افشا کرد که از زمان پیوستن جک دورسی به این کمپانی از سال 2015 میلادی اولین بار است که به حقوق رسمی پرداخت کرده است.

دورسی تمامی سهمیه‌ها و مزایا را در طی سال گذشته کاهش داد و این کار را به‌عنوان تعهد خود و اعتقاد به پتانسیل ایجاد ارزش درازمدت توییتر انجام داد. از زمانی که دورسی کنترل این کمپانی را به دست گرفت حقوقی برابر با یک سنت برای هر 140 کاراکتر مجاز برای هر توییت، دریافت کرده است.

پایین آوردن هزینه‌های اجرایی از حدود ده سال گذشته در سیلیکون ولی شایع شده است اما مدیران اجرایی قبلی از قبیل افرادی نظیر استیو جابز در اپل، اریک اشمیت ، سرگی برین و لری پیج در گوگل، کارول بارتز و تری سمل در یاهو، جان کیمبرز در سیستم‌های سیسکو و لری الیسون در اوراکل پیرو پرداخت حقوق دائمی به کارمندان خود بودند.
 

البته ازآنجایی‌که توییتر تصمیم دارد تا محدودیت کاراکترهای هر توییتر را از 140 به 280 برساند پس می‌توان انتظار داشت که حقوق دورسی و تیم مدیریت او نیز دو برابر شده و به چیزی در حدود 2.80 دلار برسد.  به‌این‌ترتیب دورسی خواهد توانست با این حقوق افزایش‌یافته شاید یک گالن بنزین خریداری کند.
 

مدیر اجرایی توییتر و حقوق سالانه 1 دلار

 

سايت خبری فناوری اطلاعات (ايتنا)