پرینت

10 کشوری که دارای بیشترین مهندس تربیت شده در جهان هستند

on .

مهندسی شاخه بسیار پیچیده‌ای از علوم است، اما آیا می‌دانید کدام کشورها دارای بیشترین مهندس تربیت‌شده طی یکسال هستند.

در گزارش آمده خبرنگار؛ آیا می دانید کدام کشور دارای بیشترین مهندس فارغ التحصیل در طول یک سال است؟ ایالات متحده آمریکا؟ نه. ژاپن؟ نه. این دو کشور شاید جزو لیست باشند اما دارای رتبه نخست در خصوص دارا بودن بیشترین مهندسان تربیت شده از دانشگاه نیستند.

بر اساس گزارش موسسه آمار یونسکو کشوری که دارای بیشترین مهندس فارغ التحصیل در طی یکسال است، کشور روسیه می باشد. ایالات متحده آمریکا و ایران رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند. بر اساس این گزارش کشور روسیه با تربیت حدود 500 هزار نفر مهندس رتبه نخست را در اختیار دارد و کشورهای آمریکا و ایران با تربیت تقریبا 250 هزار نفر مهندس رتبه های دوم و سوم را در اختیار دارند.
10 کشوری که دارای بیشترین مهندس تربیت شده در جهان هستند

اما کشورهای چین و هندوستان که دارای بیشترین جمعیت جهان هستند در کجای این لیست قرار دارند؟ قطعا این دو کشور هم می بایست در لیست قرار می گرفتند اما هیچ آماری در این خصوص (تعداد مهندسان فرغ التحصیل)  از این دو کشور وجود ندارد. طبیعی است که از تعداد مهندسان کشورهای آمریکا و ژاپن کاسته شده است اما جالب است که تعدادی از کشورهای در حال توسعه  جز 10 کشور نخست در این  لیست هستند. کشورهایی مانند ویتنام و اندونزی  دارای حدود 100 هزار نفر مهندس تربیت شده در سال هستند. این یک شاهکار است.

10 کشوری که دارای بیشترین مهندس تربیت شده در جهان هستند

بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، فاکتور اصلی برای اختراعات، رقابتها و پیشرفت در قرن 21 ، استعداد خواهد بود. بر اساس این اطلاعات به نظر می رسد کشورهای در حال توسعه مانند ایران، اندونزی و ویتنام آینده بسیار درخشانی را پیش رو خواهند داشت.

گزارش: حسین فلاحی

10 کشوری که دارای بیشترین مهندس تربیت شده در جهان هستند

Authors: http://www.yjc.ir

منبع خبر باشگاه خبرنگاران جوان