یکشنبه, 24 اسفند 1393 16:51

۵ نکته برای افزایش سرعت وردپرس شما

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
speedup-wordpress-by-optimization speedup-wordpress-by-optimization

وردپرس ، هسته ای بسیار قوی و انعطاف پذیر دارد . اما زمانی که شما شروع به نصب افزونه های مختلف و بعضی اوقات نصب افزونه های غیر استاندارد می کنید ، این سیستم قوی نیز در مقابل شما زانو میزند! بعضی اوقات آنقدر استفاده از منابع سرور توسط وردپرستان مصرف میشود که کار شما به ساسپند (غیر فعال) شدن می کشد !

5 نکته برای افزایش سرعت وردپرس شما...

 

بعد از چند سال کار با وردپرس لازم می دانم تا چند نکته کوتاه را برای شما دوستان عزیزم در پورتال نیک قرار دهم تا قدرت وردپرستان به همان روز اول برگردد.

 –۱ کش ووردپرس خود را فعال کنید !

ارسال محتوا و فایل های کش شده به کاربران ، باعث افزایش سرعت سایت شما و افزایش رضایت کاربر نسبت به سایت شما میشود . یکی از بهترین افزونه های کش ، W3 Total Cache میباشد که با گرد هم آوردن روش های مختلف کش ، سرعت وردپرس را بسیار بیشتر می کند و استفاده از منابع شما را به همان حد کمتر خواهد کرد.

 –۲ پلاگین های که مورد نیاز نیستند را از وردپرس حذف کنید

اگر افزونه های نصب کردید که بدون آن وبسایت شما دچار هیچ مشکلی نمی شود ، بهتر است آن را غیر فعال کنید . یا اگر امکانی به سایتتان اضافه کرده اید که فکر میکنید کاربران زیادی از آن استقبال نکرده اند ، بهتر است که آن را نیز غیر فعال کنید . افزایش سرعت ، رابطه کاملا مستقیمی با سبک بودن سایت دارد . پس به فکر رژیم گرفتن برای وردپرس خود باشید !

 –۳ از کلودفلیر در ووردپرس استفاده کنید

کلودفلیر ، یک سرویس CDN رایگان است که به شما این امکان را میدهد ، وبسایت خود را به صورت کش شده برای بازدید کنندگان بفرستید و با توجه به مصافت آن ها از نزدیک ترین سرور ممکن برای بازدید کننده وبسایتتان ارسال نمایید. همچنین ، کلودفلیر ؛ قدرت مقابله با حملات را نیز دارد و میتواند وبسایت شما را کش کند.

 -۴ کمی هم دستی !

کد هایی در قالب های وردپرسی وجود دارد که به صورت تابعی فعالیت می کنند . این کد ها زمانی که سایت شما توسط بازدید کنندگان باز میشود ، از بانک اطلاعاتی درخواست این اطلاعات را میکنند و بانک اطلاعاتی برای وبسایت های که بازدید زیادی دارند ، با تعداد بسیار زیادی درخواست در ثانیه مواجه میشود که میتواند مثل یک حمله DDOS یا BotNet پدر سرور را در بیاورد ! بهتر است که این کد ها را به صورت دستی قرار دهید ، مثلا به جای این کد :

<?php bloginfo('template_directory'); ?>

آدرس قالب خود را مثل شکل زیر قرار دهید :

http://www.yoursite.com/wp-content/themes/yourtheme

یعنی شما در حقیقت ، کد های داینامیک را به کد های استاتیک تغییر دادید . بهتر است که ادرس های CSSها و JS ها را به صورت سورس اصلی قرار دهید تا چند صد هزار درخواست به MYSQL بیچاره کمتر شود.

 -۵ بانک اطلاعاتی را بهینه کنید !

بهینه سازی بانک اطلاعاتی ، یکی از مهمترین کارهایی است که باید برای وردپرس انجام داد . بهینه سازی در وردپرس ، جدول های اضافه در بانک اطلاعاتی را حذف می کند و حجم دیتابیس را کاهش میدهد. برای بهینه سازی بانک اطلاعات میتوانید از افزونه WP-Optimize استفاده کنید.

خواندن 4804 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 اسفند 1393 17:14

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.