یکشنبه, 23 فروردين 1394 12:33

پیج رنک یا رتبه سایت چقدر مهم است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پیج رنک یا page rank  چیست؟
پیج رنک رتبه ای است بین ۰ تا ۱۰ که توسط گوگل و بر اساس معیارها و فاکتورهای خاصی است که گوگل به سایت های مختلف داده و آن را در جستجو های خود نمایش می دهد.
به نظر شما ،آیا پیج رنک مهم است ؟


معیار هایی که پیج رنک توسط آن محاسبه بسیار زیاد است که در مطالب آینده در مورد آنها بحث خواهیم کرد. گوگل برای محاسبه پیج رنک و همینطور ، رتبه بندی سایت ها دارای یک الگوریتم اختصاصی است که هر روز در حال بروزرسانی است . مثلا بروزرسانی های مختلفی با نام هایی همچون پاندا و پنگوئن ، مرغ مگس خوار و ... که در سئو و رتبه سایت تاثیر گذار است. مثلا ، با آپدیت پاندا ، سایت هایی که دارای مطالب کپی بودند تماما از صفحات اول موتور های جست و جو حذف شدند و جای خود را به سایت های دارای مطالب مفید و یکتا دادند. با آپدیت پنگوئن ، سایت هایی که لینک های خریداری شده و یا تبادل لینک  و . . داشتند.

الگوریتم های گوگل در حال بروزرسانی می باشند، شاید همین لحظه که من این متن را آماده می کنم و یا شما این مطلب را می خوانید در حال بروزرسانی باشد.

گاهی اوقات دیده شده است سایتی با رنک مثلا 3 در جستجو کلمه کلیدی خاص از سایتی که رنک کمتری داشته در صفحه اول نمایش داده نشده اما سایتی که رتبه کمتری داشته در صفحه اول جستجوها بوده است.

انتخاب با شما است اینکه به آمار و ارقام توجه کنید یا بر روی موضوع کاری خود تمرکز کنید. در انتها خوشحال می شویم نقطه نظرات شما را نیز در این رابطه ببینیم.

خواندن 5176 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 فروردين 1394 16:27

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.