پرینت

ثبت دامنه (دامين)

ثبت دامنه (دامين)

ثبت دامنه (Domain Registration) اولين گام براي حضور در شبکه جهاني وب است. اين گام حساسيت‌هاي خاص خود دارد. چنانچه نام دامنه (دامين) معني‌دار، مرتبط و متناسب با کاربري و خدمات وب سايت انتخاب شود، آسان تر به‌خاطر سپرده شده و مراجعه دوباره به وب سايت را تسهيل مي‌کند؛ بنابراين در انتخاب نام دامنه (دامين)  خود دقت‌ کنيد.

ثبت دامنه (دامين) پورتال نيک
نکته ديگر اينکه جايي‌ که ثبت دامنه (دامين) خود را به آن مي‌سپاريد، بايد چه از نظر امنيتي و چه از نظر اعتباري صاحب صلاحيت لازم باشد؛ چرا‌که کسب‌و‌کار شما بر اين نام بنا خواهد شد و عدم درنظرگرفتن صلاحيت و اعتبار شرکت ثبت‌کننده(Registrar) در آينده ممکن‌است هزينه‌هاي بسياري تحميل‌کند. ثبت دامنه براي بعضي پسوند‌ها(TLD) مانند پسوند‌هاي کشوري (نظير دامنه ir براي ايران و يا دامنه ae براي امارات متحده عربي که به ccTLD معروف اند) با توجه به انحصاري بودن ثبت بوسيله نهادهاي دولتي تنها يک انتخاب وجود دارد. اما براي دامنه‌هايي که ثبت آنها بوسيله شرکتهاي تجاري به فروش مي‌رسند، انتخابهاي متعددي براي ثبت دامنه (دامين) وجود دارد. در اين موارد بايد به کيفيت خدمات شرکت ثبت‌ کننده و تعهد آن شرکت يا شرکتهاي واسط بر رعايت حق مالکيت دامنه  توجه نمود و مسائل حقوقي جانبي فرايند ثبت دامنه (دامين) را نيز درنظر‌گرفت.
پورتال نيک کليه دامنه ها (دامين) را به نام متقاضي ثبت نموده و کليه دامنه ها (دامين) داراي کنترل پنل کامل تحت وب مي باشند. شما مي توانيد از طريق کنترل پنل خود دامنه ها (دامين) را به راحتي و به صورت کاملا آنلاين در چند دقيقه با مشخصات دلخواه خود ثبت نماييد. همچنين شما مي توانيد از طريق تلفن و هماهنگي با بخش فروش هم دامنه خود را ثبت نماييد . هزينه ثبت هر نام با توجه به شناسه آن و مدت زمان ثبت (يك تا ده سال) مشخص مي گردد.
شرکت پورتال نيک نماينده رسمي شرکت‌ها و سازمان‌هاي معتبر عرضه‌ کننده نام‌هاي اينترنتي و ثبت دامنه است. اين شرکت با بهره گيري از تجربه چندين ساله خود در زمينه ثبت دامنه، همه تلاش خود را در جهت حفاظت از هويت اينترنتي مشتريان و عرضه خدمات ثبت دامنه (دامين) با کيفيت به آنها معطوف کرده است. ما بسته به نام دامنه (دامين) و پسوند مورد درخواست و شرايطي که درنظرداريد، ثبت دامنه (دامین) را از طريق شرکت ثبت‌کننده(Registrar) معتبر انجام مي‌دهيم.

 

درباره ايرنيک (IRNIC)

ثبت دامنه  Ir :   پژوهشگاه دانشهاي بنيادي يا مرکز تحقيقات فيزيک نظري که با نام ايرنيک (IRNIC) شناختهمي‌شود، تنها متولي ثبت دامنه (دامين) با پسوند ir براي کشور ايران است. پسوند ir با‌توجهبه ماهيت ايراني آن، براي وب سايت‌هايي که مي‌خواهند بر ماهيت ايراني خود تاکيدکنند يا فعاليت آنها به کشور ايران محدود مي‌شود، انتخاب بسيار خوبي است.