خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 62
یکشنبه, 23 فروردين 1394 12:06

رتبه الکسا چقدر در روند شناسایی وب سایت مهم است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بیشتر مدیران سایت ها از کاهش رتبه الکسای سایت خود ترس دارند و همیشه سعی می کنند رتبه خود را در این سایت حفظ کنند . البته باید گفت الکسا سایت خوبی است و میتواند یکی از بهترین سایت های رتبه بندی باشد . آیا واقعا الکسا در ایران یک سایت رتبه بندی مناسب است و میتواند وبسایت ها را کاملا بر اساس فاکتور موتورهای جستجو و یا بر اساس فاکتورهای خود بدرستی رتبه بندی کند ؟


باید بگوئیم خیر ، زیرا طبق تست های انجام شده بیشتر معیار رتبه بندی الکسا بازدید سایت از طریق تولبار است .  اما باز هم این سوال پیش می آید که چند درصد کاربران اینترنت تولبار الکسا را نصب می کنند؟ اگر دقت کرده باشید سایت های خبری بهترین رتبه را در الکسا دارند خوب از نظر شما آیا بهتر نیست بجای مرور خبرها در سایت دلخواهتان تولبار آن را داشته باشید و از آخرین اخبار مطلع شوید؟ آیا زمانی که در محل کار خود (اداره و یا شرکت ) در حال فعالیت در اینترنت هستید ، تولبار الکسا را نصب دارید؟ بر روی سیستم های یک کافی نت چطور؟
حال این سوال پیش می آید چه کسانی از تولبار الکسا استفاده میکنند ؟ جواب سوال شما کاربران حرفه ای اینترنت ، همچون مدیران سایت ها و کسانی که استفاده مفیدی از این ابزار دارند و همانطور که اشاره شد کسانی که اخبار روز را مرور می کنند . آیا این رتبه بندی که برای مدیران سایت ها باب شده مهم است؟ . اگر شما وبسایتی خبری داشته باشید و تولبار الکسا نیز داشته باشید ،حتما رتبه مناسبی در الکسا خواهید داشت . اما اگر شما یک وبسایت دیگر ، مثلا در موضوع سرگرمی ، و همین مقدار بازدید را نیز داشته باشید ، رتبه شما بسیار پایین تر از سایتی است که جوابگوی مدیران سایت هاست . زیرا اکثرکاربران  سایت های خبری تولبار را نصب دارند ، اما در مورد سایت سرگرمی و علمی که اکثر بازدید ها از طریق موتورهای جستجو انجام می شود چطور ؟ چند درصد از افراد تولبار را نصب دارند؟
خوب آیا به نظر شما رتبه سایت در الکسا مهم است یا مشتری مداری و رتبه در موتورهای جستجو؟ . شما زمانی موفق خواهد بود که بازدید کننده هدف داشته و آنها از خدمات شما استفاده کنند و یا محصولاتتان را بخرند ، نه اینکه فقط رتبه خوبی از طریق تولبار در الکسا داشته باشید.
از نقطه نظرات و انتقادات سازنده شما خوشحال می شویم.

خواندن 4625 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 فروردين 1394 12:33

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.