پرینت

خالق چت جی‌پی‌تی به باشگاه میلیاردهای جهان پیوست

on .

خالق چت جی‌پی‌تی به باشگاه میلیاردهای جهان پیوست
به گزارش خبرگزاری - [1]

به گزارش سایت دیده‌بان ایران[2]؛ جهان در سال جاری ۱۴۱ میلیاردر بیشتر از سال ۲۰۲۳ دارد. رکورد قبلی در سال ۲۰۲۱ با دو هزار ۷۵۵ میلیاردر ثبت شده بود.

فوربس تخمین زد که ثروت جمعی میلیاردهای جهان به بیش از ۱۴ تریلیون و ۲۰۰ میلیارد دلار می‌رسد.

در بین ده نفر اول فهرست فوربس، هشت نفر از ایالات متحده حضور دارند که شش نفر از آنها در عرصه فناوری فعال هستند.

پس از برنارد آرنو فرانسوی و خانواده‌اش، ایلان ماسک، مالک تسلا و ایکس (توییتر سابق)، با ثروت خالص ۱۹۵ میلیارد دلاری در رتبه دوم قرار دارد.

پس از او جف بزوس،مالک آمازون، در رده سوم قرار دارد.

ثروت ایلان ماسک نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش یافته است، اما در نوامبر ۲۰۲۱ از دارایی خالص او کاسته شدږ او تا آن زمان اولین کسی بود که به دارایی ۳۰۰ میلیارد دلار دست یافت.

مجیک جانسون، اسطوره بسکتبال با ثروت ۱.۲ میلیارد دلاری و دیک ولف تهیه کننده تلویزیونی که پشت سر سریال قانون و نظم ایالات متحده و شیکاگو PD قرار دارد، نیز به فهرست فوربس پیوستند.

چیس پیترسون-ویتورن، سردبیر ارشد ثروت فوربس، گفت که سالی «شگفت‌انگیز» برای ثروتمندترین افراد جهان بوده است.

او افزود : «یک رکوردشکنی دیگر این است که ۱۴ میلیاردر، ثروتی ۱۲رقمی دارند. حتی در زمان نبود اطمینان مالی برای بسیاری از مردم، ابرثروتمندان به رشد خود ادامه می‌دهند.»

باشگاه ۱۰۰ میلیارد دلاری

فوربس اعلام کرد طبقه ۱۰۰ میلیاردی‌ها در سال ۲۰۲۴، در مقایسه با یک دهه پیش، ۲۵۵ درصد ثروتمندتر بودند و اکنون در مجموع دو تریلیون دلار ثروت دارند، این به معنای آن است که تنها نیم درصد از دو هزار ۷۸۱میلیاردر جهان، 1۴ درصد از کل ثروت میلیاردرها را در اختیار دارند.

از نظر جغرافیایی، ایالات متحده همچنان بیش از هر کشور دیگری میلیاردر دارد و با رکورد ۸۱۳ نفر در صدر این فهرست است. چین در رتبه دوم است و پس از آن هند قرار دارد.

در بریتانیا، مایکل پلات، مدیر صندوق تامینی، ثروتمندترین فرد است و پس از آن سر جیم رتکلیف، مالک جزئی منچستریونایتد و سر جیمز دایسون مخترع، قرار دارند.

فوربس گفت که ۱۸۹ نفر از این فهرست خارج شده‌اند که از این میان ۱۲۹ نفر از سرزمین اصلی چین هستند؛ جایی که مصرف کمتر مصرف‌کنندگان و سقوط در بازار املاک و مستغلات، میلیاردها سبد سهام را از بین برده است.

۳۲ میلیاردر دیگر، از جمله محمد الفاید سرمایه‌دار مصری، سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا، سباستین پینیرا رییس‌جمهوری سابق شیلی و جیمی بافت خواننده آمریکایی سبک کانتری جان باختند.

منبع: سیتنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام [3][4][5]

Authors: صاحب‌خبران - جدیدترین و آخرین اخبار ایران و جهان - علمی-فناوری

آخرین اخبار چند رسانه ای

پیشنهادات امروزمون چیه؟

ads
ads2