پرینت

اخطار گوگل مایکروسافت را متضرر کرد

on .

کار گروه تحلیلگران تهدیدهای امنیتی گوگل، در پستی عمومی در وبلاگ امنیت این شرکت، اقدام به فاش کردن حفره‌ای حیاتی در ویندوز 10 کرده‌اند.

باخطار گوگل مایکروسافت را متضرر کرد ه گزارش خبرنگار ؛ وبلاگ امنیتی شرکت گوگل در پستی عمومی از فاش کردن حفره ای حیاتی و فوق العاده مهم در ویندوز 10 خبر داد. وجود این باگ امنیتی که 10 روز قبل توسط گوگل به اطلاع کاربران رسیده بود اینک کاملا احراز هویت شد. نفوذ کننده این باگ از طریق ایراد موجود در win32k system می تواند از سیستم امنیتی عبور کرده و به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کند.

باگی که تا کنون راه ورود خوبی برای هکرها و ضربه زدن به امنیت سسیتم ها بوده است. پس ازاعلام این خبر گوگل باگ مورد نظر را در مرورگر کروم از بین برد و حفره را بست اما ویندوزها هنوز در خطر هستند.

اطلاع رسانی عمومی گوگل باعث شد تا اینک دیگر همه از وجود این باخبر باشند و سعی در ایجاد امنیت خود کنند. البته گفتنی است استفاده از این باگ نیاز به عبور از حفره امنیتی در فلش  دارد پس کامپیوترهایی که هنوز فلش آنها اپدیت نشده امکان نفوذ درشان بیشتر  هست اما اپدیت شده ها  راه نفوذ را بر این باگ بسته اند.

اعلام این شفاف سازی به ضرر مایکروسافت تمام شد و مسئولان این کمپانی اعلام کردند که مشتریان آنها به خطر افتاده برای همین انها به کاربران خود توصیه کردند از ویندوز 10 و مرورگر اج استفاده کنند.

گفتنی است؛ گوگل از سال 2013 اعلام سازی هایی از این دست را انجام داده و 7 روز به شرکت های سازنده زمان می دهد تا باگ های شناسایی شده را برطرف کنند. در غیر اینصورت باگ را  اعلام عمومی می کند. همچنین در توصیه ای از کاربران خواسته تا اجازه اپدیت خودکار رابه نرم افزارها داده و فلش خود را نیز بصورت دستی با خودکار به نسخه نهایی اپدیت کنند. هر چند کارشناسان اعلام کرده اند که این زمان برای رفع باگ بسیار کم است.

انتهای پیام/

اخطار گوگل مایکروسافت را متضرر کرد

Authors: http://www.yjc.ir

منبع خبر باشگاه خبرنگاران جوان