پرینت

فناورانه‌ترین شهرهای خاورمیانه برگزیده شدند

on .


فناورانه‌ترین شهرهای خاورمیانه برگزیده شدند

 دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۲

 ایتنا - دبی، ابوظبی و دوحه سه شهری محسوب می‌شوند که در زمینه زیرساخت‌های ICT و توسعه سیستم‌های مربوطه از دیگر شهرهای خاورمیانه جلوتر هستند.

فناورانه‌ترین شهرهای خاورمیانه برگزیده شدند

بر اساس نخستین نسخه از "شاخص شناسایی شهرهای خاورمیانه و شمال آفریقا بر اساس شبکه‌های اجتماعی" که توسط شرکت اریکسون منتشر شده است، دبی، ابوظبی و دوحه سه شهری محسوب می‌شوند که در زمینه زیرساخت‌های ICT و توسعه سیستم‌های مربوطه از دیگر شهرهای خاورمیانه جلوتر هستند.

به گزارش ایتنا از شماران سیستم، این فهرست که توسط شرکت اریکسون در کنفرانس جهانی Networked Society Forum منتشر شد، میزان سازگاری ۱۱ شهر اصلی و بزرگ خاورمیانه و شمال آفریقا را با خدمات ICT و مزایای آن نشان می‌دهد.

شرکت اریکسون برای انتخاب این شهرها میزان تکامل و توسعه زیرساخت‌های فناوری را در این منطقه به دقت مورد بررسی قرار داد و فرصت‌های موجود و میزان بهره‌مندی از این فرصت‌ها را در هر یک از شهرهای خاورمیانه و آفریقا بررسی کرد.

برای انتخاب این شهرها ۲۸ معیار مورد بررسیقرار گرفت و در مجموع شهرها در دو بخش اصلی زیر بررسی شدند: میزان توسعه خدمات ICT و همچنین مزایای سرمایه‌گذاری در حوزه ICT در بخش اجتماعی، اقتصادی و محیطی.

در گزارش شرکت اریکسون آمده است که هم‌اکنون ۷۹ درصد ساکنان شهر عمان از اینترنت برای فعالیت‌های کاری خود استفاده می‌کنند و این در حالی است که به‌ترتیب ۷۷ و ۶۲ درصد ساکنان مسقط و دوحه نیز اینترنت را با هدف یاد شده به کار می‌برند.
 

ادامه مطلب http://itna.ir/vdcd590x.yt05x6a22y.html